www.eprace.edu.pl » zdrowy-tryb-zycia » Zakończenie

Zakończenie

Zdrowie rozumiane jako wartość społeczna i osobista stanowi nieodzowny warunek, a zarazem wymiar życia człowieka jako jednostki tak biologicznej, jak i społecznej. Zdrowie należy bez wątpienia do jednego z kilku najważniejszych filarów szczęścia i udanego życia. Stanowi także podstawę do osiągania celów życiowych, realizacji pragnień oraz osobistych ambicji. Jest więc jednym z podstawowych zasobów indywidualnych, społecznych oraz ekonomicznych kraju.

Zdrowy i aktywny tryb życia to gwarancja dobrej formy, nienagannej kondycji oraz nieskazitelnego funkcjonowania organizmu młodych ludzi. Zdrowy styl życia nigdy nie był mocną strona ludzkości. Jednak fakt ten z biegiem lat się zmienia, podobnie jak zmieniają się mentalność społeczeństwa i przyzwyczajenia ludzkie. Należy także zauważyć, iż ludzie propagujący aktywny styl życia znacznie częściej mają dobre samopoczucie, rzadziej popadają w depresję i melancholię, są lepiej nastawieni do otaczającego ich świata, mają większą chęć do życia oraz znają swój system wartości. Można także spostrzec, że zdrowy styl życia przeradza się często wśród młodzieży w obsesję, zaś popadanie w skrajności nigdy nikogo nie doprowadziło do szczęścia. Wady i zalety zdrowego stylu życia zależą od każdego z nas, jeden człowiek widzi same wady, inny jedynie zalety. Należy jednak pamiętać, że nie trzeba pozbawiać się wszystkich przyjemności życia, aby wyeliminować niekorzystne dla zdrowia i kondycji czynniki. Generalny wniosek można sformułować następująco: codzienne przyjmowanie odpowiednio dobranych uzupełnień dietetycznych, ćwiczenia fizyczne oraz spożywanie pokarmów wypełnionych energią życia to kluczowe czynniki zachowania optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia142.

Każdy młody człowiek, który radykalnie powiększy swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia równocześnie wykształci w sobie umiejętność rozróżniania tego co jest najlepsze dla jego organizmu. Staje się wówczas coraz bardziej czujny i obiektywny. Odzyskuje zdrowy rozsądek, który w chwilach wątpliwości pozwala przywrócić nawyki stanowiące podstawę zdrowego stylu życia.komentarze

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.